Іван Вербицький (zhuraf) wrote,
Іван Вербицький
zhuraf

Дальні барикади Євромайдану. 9 грудняТак звані "дальні" барикади Євромайдану з'явилися 8 грудня, коли після недільного мітингу під назвою "Марш мільйонів" почалося блокування урядового кварталу. Але вони простояли недовго. Вже в ніч з 9-го на 10-те Беркут і внутрішні війська ліквідували барикади на Грушевсього-Кріпосному провулку, Шовковичній-Богомольця і Лютеранській-Банковій, відтіснивши їхніх оборонців на Майдан. Напередодні увечері в Києві стався перший (і поки єдиний) серйозний снігопад цієї зими. Від цього прогулянка забарикадованим урядовим кварталом стала ще більше сюрреалістичною.

Отже, 9 грудня 2013 року. Близько п'ятої години вечора. Невеликі групи протестувальників тримають дальні барикади Євромайдану. Їх оточили внутрішні війська. Обидві сторони зберігають спокій і вичікують. Падає сніг.


Йдемо від Майдану вверх по Інститутській, тому спочатку барикада №1 під мостиком, який з'єднує Глобус з Жовтневим палацом.


Це барикада з міліцейських щитів на початку Банкової. Вона виникла після сутичок 1 грудня швидше як перепона для всіх бажаючих підійти до кордону внутрішніх військ, який стоїть далі по вулиці перед Адміністрацією Президента. Весь тиждень за цю барикаду пускали хіба мешканців і працівників Банкової, журналістів і дівчат, які мали закликати солдатів до миру. В найближчу добу цю барикаду теж ліквідують і вже в середу 11-го будь-хто зможе впритул підійти до військових біля Аміністрації.


Далі по Інститутській на ділянці між Шовковичною і Липською кордон внутрішніх військ, не пускають нікого. Тому звертаємо на Шовковичну, обходячи з півдня квартал, в якому розташована Аміністрація Президента. На виїзді зі всіх внутрішніх дворів цього кварталу стоять по троє військових-строковиків.


Власне засніжена Шовковична. Через блокаду в'їзд сюди автомобілів через жодну вулицю неможливий, хіба з якихось дворів. Тому зараз тут лише пішоходи, але й тих небагато.
В районі Шоколадного будиночку і вулиці Пилипа Орлика нас наздоганяє колона добровольців з Майдану, які прийшли на допомогу оборцям дальніх барикад.


Ось це вже вони біля барикади на перехресті Шовковичної-Богомольця. І невдовзі, після недовгих інструкцій, підійдуть до кордону внутрішніх військ. Тут треба сказати, що основних "дальніх" барикад було три і кожна з них закріплювалась за однію з опозиційних партій. Зокрема, ця - за партією "УДАР". Також на цей час кожна з барикад вже була оточена кордоном внутрішніх військ. Тому підмога, яка надходила з Майдану, ставала перед внутрішніми військами в ще один кордон, таким чином, що військові, які блокували барикади, самі ставали ніби заблокованими з обох боків.


Ось, вигляд на барикаду з Шовковичної. Бачимо вказівник, що наліво відійде вулиця Богомольця. Безпосередньо на їхньому перехресті стоїть барикада, перед нею кордон військових. А справа від стовпа вже стоять власне ті новоприбулі люди з Майдану, які за трохи часу стануть короном перед строковиками. Що цікаво, повз цю барикаду є прохід - по лівому тротуару. Але потрапити можна лише вниз по Шовковичній, Богомольця перекрита військовими.


Тепер ми власне в цьому проході. Пройшли через кордон військових і бачимо ліворуч барикаду. На фотографії вулиця Шовкавична, звідки ми щойно прийшли.


А це вигляд на парну сторону Шовковичної з боку Богомольця.


Якщо подивитися крізь загорожу барикади,


то можна побачити щось приблизно таке.


А це вигляд на іншу сторону барикади по Шовковичній.

Повертаємося назад, далі йдемо на Лютеранську, щоб потрапити на перехрестя цієї вулиці з Банковою.


По дорозі бачимо цю міні-барикаду на перехресті Лютеранської з Круглоуніверситетською. Тут укріплення взагалі символічні і всього кілька людей.


А це вже барикада на Лютеранській-Банковій, за яку відповідає "Свобода". Вигляд з кінця Лютеранської. Ліворуч можна потрапити всередину укріплень.


Всередині так.


Вигляд на Банкову в сторону Адміністрації Президента.


А це вигляд на Лютеранську вниз, в сторону Хрещатика. Вулиця повністю перегороджена військовими, за ними стоять протестувальники, які підійшли на підмогу з Майдану. Але вони не можуть потрапити всередину барикади, бо з цієї сторони проходу нема, він є лише по Лютеранській зі сторони Шовковичної (звідки прийшли ми). Ліворуч кірха, яка і дала вулиці назву.


А це вигляд на Банкову в сторону Круглоуніверситетської. На передньому плані обронці барикади, далі залишені тут припарковані авта, вже добряче присипані снігом. За ними кордон внутрішніх військ.

А ми повертаємось назад.


Засніжена Лютеранська. Через Шовковичну, Пилипа Орлика і Липську виходимо далі на Інститутську, де на перехресті з Кріпосним провулком починається барикада "Батьківщини", яка займає також перехрестя Кріпосного провулку з вулицею Грушевського.


На підходах до барикади "Батьківщини" стоїть колона внутрішніх військ. Стойть вільно. Хтось з солдатів чи то офіцерів дає коментар телебаченню.


Підходимо ближче. Бачимо кордон з протестувальників.


А за ним - кордон військових. Вони оточили цю барикаду повністю і ті, хто були всередині неї, кілька годин просиділи без жодного зв'язку з зовнішнім світом.


А це оточення з боку Кріпосного провулку. Прохід повз цю частину барикади є, але сама вона заблокована.


Вигляд Кріпосного провулку в сторону вулиці Грушевського і Маріїнського парку, там інша частина цієї барикади.


Власне, ось вона. Прямо Маріїнський парк. На межі парку і вулиці кордон внутрішніх військ.


А це кордон внутрішніх військ по Грушевського зі сторони метро Арсенальна.


Вигляд з Маріїнського парку. Бачимо так званих "тітушок", які розбирають укріплення барикади. Лавки захищали барикаду від внутрішніх військ. Ці "тітушки" щойно винесли чергову лавку з оточення військових і зараз кидають її в парку.


Так це виглядає трохи здалека.


Беремо ліворуч. Так краще видно кордон військових на проїжджій частині Грушевського, яких від барикади відділяють кілька вантажівок. Синя будівля - це Будинок офіцерів.

Через 6 годин ця барикада стане першою, яку ліквідують Беркут і внутрішні війська. Невдовзі також припинить йти сніг. Він почне повільно танути, а укріплення швидко розберуть. Цікаво, чи з'являться вони ще колись на цих вулицях знову.
Tags: Євромайдан, Київ, фото
Subscribe

 • Славутич: остання радянська утопія

  Славутич називають останньою радянською утопією. Це наймолодше місто України, яке вирішили будувати через 5 місяців після аварії на Чорнобильській…

 • Прогулянка Києвом

  Всі люблять "Прогулки по Москве" від varlamovru або "Прогулянки Львовом" від alex_shutyuk. Якщо вам цікаво подивитися таким…

 • Чорнобильська зона відчуження

  Офіційно потрапити в Зону відчуження можна лише з гідом. Він буде супроводжувати вас по наперед затвердженому маршруту: відхилення вкрай…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments